Morski wiatr szansą dla Świnoujścia i regionu

Na konferencji w Świnoujściu 6 października Adam Ostolski i Ewa Koś poparli w imieniu Partii Zieloni kandydaturę Joanny Agatowskiej do Senatu. Na konferencji prasowej Ostolski mówił o szansie, jaką dla Świnoujścia i całego regionu jest rozwój przemysłu energetyki odnawialnej.

– Joanna Agatowska jest kandydatką koalicyjną. Zbudowaliśmy tę koalicję, bo dla nas kluczową rzeczą dla rozwoju Polski jest inwestycja w zieloną energię. To jest również wielka szansa dla naszego regionu. Dziś produkuje się u nas turbiny do wiatraków, komponenty do biogazowni, wkrótce ruszy produkcja fundamentów pod wiatraki na morzu. To idzie na eksport. Stworzenie realnego rynku dla odnawialnej energii sprawi zwiększenie miejsc pracy – mówi Adam Ostolski z Partii Zieloni. – Tego nie zapewni ani PiS, ani Platforma Obywatelska. Obie te partie odpowiadają za to, że wydaliśmy 200 mln złotych na program atomowy – dodaje. – Koalicja Zjednoczonej Lewicy jest jedyną siłą polityczną, która obiecuje publicznego wsparcia dla odnawialnych źródeł energii w swoim programie – zaznacza.

Relacja na portalu Swinoujskie.info

Relacja na portalu Wyspiarzniebieski.pl

– Dzisiaj produkuje się u nas turbiny do wiatraków i komponenty do biogazowi. Wkrótce ruszy produkcja fundamentów pod wiatraki na morzu. To idzie na eksport. Stworzenie realnego rynku dla energii odnawialnej stworzy miejsca pracy – mówił Adam Ostolski z Partii Zieloni. – Tego nie zapewni ani PiS, ani PO. Obie te partie opowiadają natomiast, że wydaliśmy 200 milionów złotych na program atomowy. Jako jedyni obiecujemy wsparcie dla odnawialnych źródeł energii.

Relacja w „Kurierze Szczecińskim”

Relacja na Scie24.pl

Morski wiatr może być dla naszego regionu tym, czym węgiel był dla Śląska – moje przesłanie do mieszkańców i mieszkanek Świnoujścia.