PR24: Amber Gold i wizyta Trumpa

8 lipca 2017 sprawę Amber Gold i wizytę Donalda Trumpa komentowali w Podsumowaniu Tygodnia w Polskim Radio 24 Marek Król (tygodnik „wSieci”) i Adam Ostolski (Krytyka Polityczna). Gospodarzem audycji był Jakub Jałowiczor.

Według Adama Ostolskiego można odnieść wrażenie, że prokuratura się ożywiła w sprawie Amber Gold. – Przesłuchanie prokurator Kijanko pokazało, że nasze państwo w pewnych kwestiach na styku polityki i biznesu sobie nie radzi, niezależnie od ekipy rządzącej. Koalicja PO-PSL nie była wyjątkowa, wszystkie ekipy miały ciągoty do afer, korupcji, nadużywania instytucji państwa – mówił gość Polskiego Radia 24.

Jak podkreślał Ostolski, obywatele chcieliby mieć państwo, które dobrze funkcjonuje. – Każda ekipa ma swoje biznesowe układy, które dorabiają się na tym, że ich koledzy są u władzy. Instytucje państwa były używane również do tuszowania afer. Od czasu wielkiego wylewu afer pod koniec rządów AWS po ciągle niewyjaśnione kwestie związane ze SKOK-ami, które pojawiły się przy okazji przesłuchań ws. Amber Gold – wskazywał publicysta Krytyki Politycznej.

Link do audycji