PR24: Terroryzm, Macierewicz i reforma edukacji

7 września 2017 w debacie poranka na antenie Polskiego Radia 24 Adam Ostolski dyskutował z Michałem Rachoniem o terroryzmie, reformie edukacji i polityce Antoniego Macierewicza.

– Nie ma związku między falą uciekinierów, którzy próbują uciec przed wojną i prześladowaniami w Syrii, Erytrei czy Afganistanie a aktami terroryzmu w Europie. Jest natomiast związek między bardzo mętną polityką świata zachodniego na Bliskim Wschodzie a zwiększaniem zagrożenia terrorystycznego w naszym regionie – powiedział w Debacie Poranka Adam Ostolski z Krytyki Politycznej. Gościem Polskiego Radia 24 był również Michał Rachoń z Telewizji Polskiej.

Z kolei zdaniem Adama Ostolskiego, „zbiorowym szaleństwem jest powtarzanie propagandy tzw. PI, które od 2015 roku stawia sobie za cel wmówienie europejskiej opinii publicznej, że istnieje związek między imigracją a terroryzmem”.

– Przytłaczająca większość zamachowców, którzy dokonali aktów zbrodniczych w Europie, to ludzie urodzeni w Europie, często mający problem z integracją społeczną, rzadko cechujący się wysoką religijnością. Często podpisują się pod marką tzw. PI by uzasadnić swoje działania – mówił Ostolski.

Gość dodał, że są dwa obszary, w których polityka Zachodu sprzyja zwiększeniu zagrożenia terrorystycznego w Europie. – Jednym z nich było wspieranie przez służby państw zachodnich, zwłaszcza brytyjskie, udziału młodych muzułmanów z Wielkiej Brytanii w obalaniu Muammara Kaddafiego w Libii czy na terenie w Syrii. Drugim jest to, że Arabia Saudyjska, która wyznaje najbardziej fundamentalistyczną i groźną wersję islamu, aktywnie ją propaguje. Arabia Saudyjska buduje bowiem wahabickie meczety na terenie Europy, ale większość rządów nie chce o tym mówić, bo jest ona sojusznikiem Stanów Zjednoczonych – podsumował.

Link do audycji