Protest rezydentów


O proteście lekarzy rezydentów, zamknięciu linii kredytowej w MFW i aktualnych sondażach dyskutował Adam Ostolski z Jakubem Jałowiczorem 9 października 2017 na antenie Polskiego Radia 24. Gospodarzem audycji był Sławomir Jastrzębowski.

– Dwie grupy – pielęgniarki i lekarze rezydenci – zajmują w ochronie zdrowia szczególne miejsce, ponieważ mają najlepszy krytyczny ogląd tego, co się dzieje. Są to grupy nieuprzywilejowane, pracujące na pierwszej linii frontu, najbardziej odczuwające absurdalność tego, jak służba zdrowia w Polsce funkcjonuje – powiedział w Debacie Poranka Adam Ostolski z Krytyki Politycznej.

Jak podkreślił Adam Ostolski, ochrona zdrowia to cały kontynent problemów, a protest rezydentów nieco przypomina protesty pielęgniarek. – Gdy rządził PiS doszukiwano się, że za protestami stała Platforma, gdy rządziła PO – doszukiwano się macek PiS. Teraz znowu rządzi PiS, więc protesty w ochronie zdrowia znowu są przypisywane opozycji – zauważył gość.

Dodał, że „od czasu reformy Buzka – która zniszczyła funkcjonującą jako tako ochronę zdrowia – kolejne reformy próbowały ją naprawić, ale często powodowały nowe problemy”.

– Gdyby jakiś rząd w Polsce chciał się zabrać za poważną reformę zdrowia, to powinien przede wszystkim zaprosić do stołu pielęgniarki i lekarzy rezydentów i właśnie z nimi – w oparciu o ich doświadczenie, wiedzę i obserwacje – wypracowywać rozwiązania dla nas wszystkich – podkreślił Ostolski.

Link do audycji

* * *

O tym, jak odpowiadać na medialną propagandę, mówił Adam Ostolski w audycji Agaty Kowalskiej na antenie TOK FM.

Link do audycji