PR24: dyskusja o scenie politycznej


21 lipca 2019 Adam Ostolski był gościem na antenie Polskiego Radia 24. Z Andrzejem Rafałem Potockim dyskutował o przesunięciach na scenie politycznej przed jesiennymi wyborami, perspektywach lewicy, opozycji i partii rządzącej, a także o ataku na marsz równości w Białymstoku i prawach osób homoseksualnych. Gospodarzem audycji była Magdalena Złotnicka.

Adam Ostolski wyraził zadowolenie z powstania lewicowej koalicji. – Opozycja podzieliła się sensownie, czyli po liniach programach. To, że lewica będzie mogła wystartować pod własnym szyldem to nie tylko dla lewicy, ale także dla Polski i demokracji bardzo dobra wiadomość – dodał.

Zauważył też, że w ten sposób powstała zupełnie nowa alternatywa dla wyborców – Gdyby przyjrzeć się programom partii lewicowych, poziom zgodności wynosiłby ok. 80% i to w kwestiach fundamentalnych. Lewica krytykuje również PO za różne zaniechania. Bardzo ważne dla wyborców jest to, że mogą zagłosować na opozycyjną siłę, co nie oznacza powrotu do tego, co było za rządów PO. – podkreślił.

Link do podcastu