PR24: Debata poranka

29 sierpnia 2019 Adam Ostolski na antenie Polskiego Radia 24 wziął udział w debacie poranka z Łukaszem Warzechą i Piotrem Pałką. Gospodarzem programu był Stanisław Janecki.

– Dla Polaków ważne są dziś ochrona zdrowia czy zmiany klimatu. Jednak te kwestie nie są aż tak ważne w kampanii wyborczej największych sił politycznych – mówił Adam Ostolski z Krytyki Politycznej. – To głównie efekt pustki programowej głównej siły opozycyjnej, jaką wciąż jest niestety Platforma Obywatelska – dodał.

Adam Ostolski, socjolog i publicysta Krytyki Politycznej, zwracał uwagę na to, że wykorzystywanie każdego tematu w kampanii czasem jest rozsądne, a czasem nie. – W kampanii wyborczej zwykle jest tak, że partie i komitety próbują przykuwać uwagę, ściągać na siebie światła reflektorów i pokazywać swoje mocne punkty oraz te słabe przeciwników, wykorzystując wszystko, co się nadarzy – tłumaczył.

– Ostatecznie to wyborcy zdecydują, które z tematów kampanijnych są dla nich ważne – dodał.

Publicysta podkreślał, że nie bez winy jest opozycja. – Kiedy opozycja jest niedookreślona programowo, najłatwiej jest zajmować się sprawami, które są widowiskowe, spektakularne – wyjaśniał.

– Jednak większość z nich jest efemeryczna – dodał.

Link do audycji