KP: Po debacie w TVP1

„To był taki rodzaj wydarzenia, w którym nie można wyłonić zwycięzcy, lecz – co najwyżej – wskazać beneficjentów. Na pewno swoje osiągnęli Waldemar Witkowski, a także Andrzej Duda. To moim zdaniem jedyni kandydaci, którzy dzięki debacie dodali coś do swojego wizerunku lub w ogóle go stworzyli.

[…]

Natomiast największym przegranym debaty prezydenckiej jest telewizja publiczna, która wyemitowała absurdalne reality show pt. „kandydaci kontra dziwne pytania”. Media publiczne to jednak nie ministerstwo dziwnych kroków i pytań, tylko miejsce, gdzie powinien się toczyć poważny spór o kształt Polski. Wprawdzie nie uważam, by któryś z tematów poruszonych w trakcie dyskusji był tematem zastępczym. Kwestie praw mniejszości seksualnych czy świeckości państwa i edukacji – są jak najbardziej istotne, ale jednocześnie trudno zaprzeczyć, że tego wieczora miały one dosyć rytualny charakter”.

Komentują: Agata Diduszko-Zyglewska, Kinga Dunin, Jakub Majmurek, Adam Ostolski, Przemysław Sadura, Agnieszka Wiśniewska.

Link do całego komentarza