PR1: O polityce społecznej

20 czerwca 2020 dr Adam Ostolski był gościem na antenie Radiowej Jedynki w audycji „Gdzie jest pan Cogito” o etycznej roli programów społecznych państwa. Czy budują one wspólnotę? Czy są zerwaniem z neoliberalną doktryną ? Czy wreszcie stanowią o sile Państwa?

Gośćmi programu byli: Bartosz Marczuk – wiceprezes Polskiego Funduszu Rozwoju, były wiceminister rodziny, pracy i polityki społecznej, który wprowadzał program 500 plus, dr Adam Ostolski – socjolog, publicysta „Krytyki Politycznej” oraz Marek Rymsza – doradca prezydenta ds. społecznych. Gospodarzem programu była Małgorzata Raczyńska-Weinsberg.

– Każda z wersji polityki społecznej ma swoją historię. To jest historia pewnych konfliktów społecznych, debat. To nie jest tak, że ludzie po prostu realizują pewien pakiet wartości, który mają w głowie, ale to się uciera w sporze politycznym, czasami bardzo ostrym. Nie spodziewajmy się, że dobre rozwiązania w polityce społecznej będą niekontrowersyjnie, bo zawsze komuś coś będzie nie pasowało – zwrócił uwagę dr Adam Ostolski.

Link do audycji