Dokąd zmierza opozycja


O konflikcie w Sejmie i zbliżających się próbach jego rozwiązania rozmawiali w Polskim Radiu 24: Jacek Liziniewicz z Gazety Polskiej Codziennie, Adam Ostolski z Krytyki Politycznej i politolog Piotr Wawrzyk.

[…]

Adam Ostolski przyznał również, że prawdziwy protest w obronie demokracji odbywa się w gminie Dobrzeń Wielki pod Opolem. – To protest przeciwko poszerzenia Opola mimo stanowczego sprzeciwu ich mieszkańców – przypomniał dziennikarz i dodał, że protest w Sejmie jest bardzo ważny, jednak przyćmił realne problemy z demokracją, które uderzają w życie codzienne ludzi.

Link do audycji

***

O bilansie rządu Beaty Szydło, sytuacji na opozycji i przyszłości lewicy mówił Adam Ostolski w rozmowie z Ksawerym Tyzo na witrynie „Zielonych Wiadomości”:

Teraz, moim zdaniem, tylko opozycja lewicowa może długofalowo zagrozić rządom PiSu, ponieważ […] rząd Prawa i Sprawiedliwości wygrał dzięki pewnej obietnicy i ciągle tę obietnicę najlepiej reprezentuje w oczach swoich wyborców. Żeby zagrozić samowoli PiSu czy jego całkowitej dominacji, trzeba zaproponować lepszą obietnicę i pójście dalej z tym, czego ludzie chcą i oczekują. Trzeba zobaczyć gdzie PiS rozpoznał potrzeby społeczne, oddzielić to od tego, gdzie realizuje on swoje zapędy do dominowania i niszczenia tkanki instytucjonalnej państwa i próbować pokazywać, że ta obietnica, którą dziś reprezentuje PiS, może być reprezentowana lepiej, ciekawiej, głębiej i przede wszystkim trwalej przez lewicowe siły opozycyjne.

Link do rozmowy