PR24: debata poranka


Między innymi o aferze reprywatyzacyjnej, ograniczeniu handlu niedzielnego i szykującej się rywalizacji o fotel szefa Nowoczesnej dyskutował Adam Ostolski z Jakubem Jałowiczorem 9 października 2017 na antenie Polskiego Radia 24. Gospodarzem audycji był Sławomir Jastrzębowski.

Według Adama Ostolskiego mieszkańcom Warszawy należą się wyjaśnienia od prezydent miasta. – Widocznie Hanna Gronkiewicz-Waltz ocenia, że stawienie się przed komisją zaszkodziłoby jej jeszcze bardziej niż odmowa. Mieszkańcom Warszawy należy się wytłumaczenie jak mafia reprywatyzacyjna mogła kwitnąć za jej rządów. Być może prezydent Warszawy chce skorzystać z tego, że jeśli będzie miała zarzuty w procesie karnym, to nie będzie miała obowiązku do mówienia prawdy. Zachowanie prezydent sugeruje, że przewiduje, że może stanąć przed sądem – powiedział publicysta.

Jak podkreślał Adam Ostolski, Platformie Obywatelskiej opłaca się zrzucić całą winę za reprywatyzację na Hannę Gronkiewicz-Waltz, by oczyścić się z tej afery. – Dla PO korzystne mogłoby być przerzucenie odpowiedzialności na prezydent Warszawy, a z kolei dla PiS-u i SLD na PO. Prawda jest taka, że reprywatyzacja kwitła w Polsce nie tylko za rządów PO w Warszawie, ale przez cały okres transformacji, przy przyzwoleniu wszystkich sił politycznych. Tego komisja weryfikacyjna nie może załatwić – stwierdził gość Polskiego Radia 24.

Link do audycji