PR24: debata poranka

O obchodach Święta Niepodległości, polityce narkotykowej i akcji #metoo dyskutował Adam Ostolski z Jakubem Jałowiczorem 13 listopada 2017 w debacie poranka Polskiego Radia 24. Gospodarzem audycji był Sławomir Jastrzębowski.

– Jako obywatel Polski – która jest czymś większym niż PiS, PO, były premier, prezydent – cieszę się, że Donald Tusk został zaproszony i że przyjechał – stwierdził z kolei Adam Ostolski. Dodał, że „polityka ma drugie dno, każdy ma swoje stawki i to jest w porządku dopóki dzieje się w zgodnych z prawem ramach”.

– Cieszę się, że zostało zademonstrowane w pewien sposób to, że państwo polskie i jego godność jest czymś więcej niż spór polityczny. Nie zostało do zademonstrowane przez wszystkich, ale przez Kancelarię Prezydenta i przez Donalda Tuska – zauważył Ostolski.

Zaznaczył, że w ostatnim czasie zmienił się kontekst. – Prezydent pokazał w tym roku pewne przejawy samodzielności, tego, że nie jest tylko notariuszem ustaw. Zmieniła się jego ranga. Zrobił bowiem istotną rzecz wetując trzy ustawy w tym roku – podsumował gość.

Link do audycji