W PR24 o sytuacji lewicy

4 marca 2019 Adam Ostolski był gościem Antoniego Trzmiela w audycji Temat Dnia w Polskim Radio 24. Rozmowa dotyczyła wyborów w Gdańsku, koalicji zbudowanej wokół PO, szans Wiosny Biedronia i tego, czym PiS różni się od lewicy.

– Nie sądzę, aby ta koalicja, która buduje się teraz wokół Platformy Obywatelskiej miała się rozpaść. Osobom o lewicowych poglądach, które się w nią angażują, życzę jak najlepiej. Żeby udało im się przeprowadzić jak najwięcej z tego, w co wierzą, w ramach tej trudnej dla nich koalicji. Uważam, że wybierają najtrudniejszą drogę do realizacji lewicowych wartości w dzisiejszej Polsce – powiedział w Polskim Radiu 24 Adam Ostolski.

Jego zdaniem koalicjanci Grzegorza Schetyny weszli na drogę bez odwrotu. – To się nie rozpadnie, bo dla koalicjantów Grzegorza Schetyny nie ma drogi powrotu. Oni są skazani na to, żeby być przystawkami Platformy Obywatelskiej. Analizując to na chłodno, to być może bardziej opłacałoby im się po prostu zapisać do Platformy Obywatelskiej i mieć w ramach tej partii prawa wyborcze, budować lewicową frakcję PO – powiedział Gość PR24.- Na pewno dałoby to większy poziom „istotności” politycznej niż bycie takimi pomniejszymi graczami, rozstawianymi po kątach przez Grzegorza Schetynę – dodał.

Link do audycji